Naukowcy udowodnili: zły sen ma związek z tyciem!

Duża część populacji nie wysypia się wystarczająco. Mimo że powszechnie wiadomo, że ludzkie ciało potrzebuje ok. 8 godzin snu dziennie, nie wszystkim udaje się wygospodarować ten czas na regenerację. Często śpimy tylko 6 godzin albo mniej.

Ale nie chodzi tylko o długość, równie niepokojąca jest jakość naszego snu. Kiepski sen nie tylko zagraża zdrowiu, ale przyczynia się też do tycia i jest czynnikiem zwiększającym ryzyko otyłości.

Badania opublikowane w Annals of Internat Medicine wykazały, że „spanie mniej niż 7 godzin dziennie może spowolić a nawet cofnąć efekty stosowanej diety”. Zastanawiasz się, jak?

Najczęstszymi powodami, przez które nasze wysiłki na rzecz utrzymania zdrowej diety odchudzającej idą na marne, są:

  • złe nawyki żywieniowe,
  • zaburzenia hormonalne, które sprzyjają gromadzeniu w ciele tłuszczu,
  • przeciążona wątroba i spowolniony metabolizm.

Nie brzmi najlepiej, prawda? Te same badania wykazały, że również ci, którzy nie śpią wystarczająco dobrze, tracą na wadze ok. 45% wolniej niż ci, którzy są wyspani.

Zmęczony mózg pragnie kalorii

Wyobraź sobie dwie bliźniaczki. Jedna spała tylko kilka godzin, a druga wstała rano całkowicie wypoczęta. Kiedy mijają pizzerię, bliźniaczka, która nie spała wystarczająco długo nie będzie mogła się oprzeć, chociaż obiecała sobie dotrzymać diety. Jej siostra nie będzie miała problemu z odmówienie sobie tej tłustej, zakazanej na diecie przyjemności.

Jak wyjaśniono w czasopiśmie Examine: Mózg wydaje się reagować intensywniej na jedzenie, kiedy nie jest dobrze wyspany”.

Brak snu wzmaga apetyt

Być może doświadczyliście tego na własnej skórze. Kiedy jesteśmy niewyspani, chętniej sięgamy po tłuste, wysokokaloryczne pożywienie (źródło). Tylko w ciągu 1 dnia niewyspana osoba może zjeść nawet 1000 kalorii więcej niż osoba wyspana. W ten sposób organizm kompensuje niedobór energii.

Innym faktem jest to, że dla naszego mózgu „tłuszcz redukuje stres”, jak piszą autorzy w Examine.com. Potwierdzają to badania (źródło), które pokazują, że gdy jesteśmy zmęczeni, mamy większą ochotę na tłuszcze nasycone.

Nie śpimy dobrze, bo jemy późno. Jemy późno, bo nie śpimy dobrze…

Chociaż kawałek pizzy czy kulka lodów od czasu do czasu nie zrujnują Twojej diety, zła pora ich jedzenia już tak. Badania wykazały, że ci, którzy kiepsko śpią, często zmagają się z tzw. wilczym głodem wieczorem. I to właśnie jest największy problem.

W ten sposób łatwo wpaść w błędne koło… Im później jesz, tym gorzej śpisz, ponieważ Twój organizm jest zajęty trawieniem resztek pokarmu podczas nocnego wypoczynku. A im gorzej śpisz, tym bardziej masz ochotę na jedzenie późnym wieczorem…

Pod wpływem stresu i przeciążonej wątroby trudniej nam schudnąć

Sporadyczne niezdrowe decyzje żywieniowe nie zaszkodzą, jeśli jesteśmy zdrowi i nasza wątroba jest w świetnej formie oraz nie jesteśmy pod wpływem stresu. Niestety poziom hormonu stresu (kortyzol) drastycznie wzrasta, jeśli nie wysypiamy się wystarczająco.

Spowalnia to naturalny proces topienia tłuszczu i może obciążać wątrobę do tego stopnia, że ta zaczynasz ulegać otłuszczeniu.

Czy wiesz, że problem otłuszczonej wątroby dotyczy znaczącego procentu populacji? W dodatku zły sen (lub brak snu) znacznie się do tego przyczynia. A ze stłuszczoną wątrobą i zwiększonym poziomem kortyzolu utrata masy ciała staje się niemożliwa.

Zacznij tracić kilogramy z napojem Night Burner

Faktem, jest, że większość z nas nie śpi dobrze. Nowoczesne życie nie wspiera naszych podstawowych potrzeb życiowych.

Ale mamy dobre wieści. Ponieważ jesteśmy ekspertami od odchudzania, stworzyliśmy rozwiązanie tego problemu! Nasi specjaliści opracowali jedyny spalacz tłuszczu, który można pić przed snemNight Burner.

Night Burner ma za zadanie pomóc Ci na wiele sposobów:

  • stymuluje metabolizm tłuszczu, który jest najbardziej aktywny w nocy,
  • pomaga się uspokoić i wyciszyć wieczorem oraz lepiej zasnąć,
  • zawiera ekstrakt z Garcinia Cambogia, który pomaga hamować apetyt i zwalczać napady głodu, a dzięki zredukowaniu sięgania późnym wieczorem do lodówki, wspiera zdrowy i regenerujący sen,
  • podczas snu nasza wątroba usuwa toksyny i oczyszcza się – Night Burner pobudza regenerację wątroby w nocy,
  • i wreszcie, NightBurn wspomaga trawienie kolacji, aby podnieść jakość nocnego wypoczynku i w ten sposób zapobiegać gromadzeniu się dodatkowego tłuszczu.

Wypróbuj nowy Night Burner Intense!

Teraz z ulepszoną formułą dla jeszcze lepszych efektów! Jedyne, co robisz, to wypijanie go wieczorem, aby stymulować nocne spalanie tłuszczu.

Sprawdź sama!

Produkty dla Ciebie

-65%
Cena promocyjna 34,90 zł Cena regularna 99,00 zł
Zobacz produkt