Trening dolnej części ciała

Ten trening pomoże Ci wypracować mocne pośladki i pięknie wyprofilowane nogi oraz brzuch.

1. CZĘŚĆ: Ćwiczenia nóg i pośladków

Ćwiczenie 1: Ustaw prawą stopę na ziemi, przed sobą. Odepchnij i rozciągnij w ten pozycji lewą nogę. Z rękami na biodrach i prostym kręgosłupem zejdź ciałem w dół, robiąc głęboki przysiad na jednym kolanie, ale nie odkładaj go na ziemię. Powtórz to samo na drugą nogę.

Ćwiczenie 2: Zacznij w przysiadzie. Przypilnuj, aby kolana nie wychylały się poza linię palców stóp. Następnie zrób z tej pozycji wysoki wyskok w górę. Powtórz kilka razy.

  

Pewnie już wiesz co dalej... łyk wody i minuta przerwy!

2. CZĘŚĆ: ćwiczenia brzucha

Ćwiczenie 1: Ułóż ciało w pozycji deski i zepnij brzuch - to jedyny sposób, aby utrzymać prosty kręgosłup. Następnie przyciągaj na przemian prawe kolano do prawego łokcia i lewe do lewego - jak podczas wspinaczki.

Ćwiczenie 2: Leżąc na plecach, zegnij nogi pod kątem 90 stopni. Napnij mięśnie brzucha i postaraj się, aby Twoje kości krzyżowe przylegały do podłoża jak najśliślej. Następnie na przemian przybliżaj prawy łokieć do lewego kolana i lewy do prawego.

  

Minutka przerwy.

3. CZĘŚĆ: Ćwiczenia na pośladki i nogi

Ćwiczenie 1: Przygotuj stopień (książki, stołek, niższe krzesło) i połóż na nim prawą stopę. Opierając się mocno na nodze i stopniu, podnieś wysoko lewą stopę, wykorzystując wyłącznie siłę własnych mięśni. Podnieś lewą nogę wysoko, skierowaną kolanem w górę. Powtarzaj na obie nogi.

Ćwiczenie 2: Ustaw prawą stopę na ziemi, przed sobą. Odepchnij i rozciągnij w ten pozycji lewą nogę. Z rękami na biodrach i prostym kręgosłupem zejdź ciałem w dół, robiąc głęboki przysiad na jednym kolanie, ale nie odkładaj go na ziemię. Powtórz to samo na drugą nogę.

  

Ostatnia przerwa, przed nami ostatni zestaw ćwiczeń.

4. CZĘŚĆ: Trening kardio

Ćwiczenie 1: Rozstaw stopy na szerokość bioder. Dotknij lewej stopy prawą ręką, a następnie skręć się i dotknij prawej stopy lewą ręką. Kontynuuj ćwiczenie skokiem wzwyż. Skacząc, mocno rozciągnij ręce i nogi.

Ćwiczenie 2: Ułóż ciało w pozycji deski i wytrzymaj 15 sekund. Zestaw ćwiczeń powtórz kilka razy.

  

Produkty dla Ciebie

-69%
Cena promocyjna 31,00 zł Cena regularna 99,80 zł
Zobacz produkt