7 sprawdzonych sposobów na napady głodu

W zasadzie to nie jesteś głodna, ale myślisz o jedzeniu? To mechanizm jedzenia emocjonalnego. Pojawia się szczególnie w sytuacjach, kiedy jesteś psychicznie i emocjonalnie wyczerpana, a Twój organizm szuka pocieszenia w jedzeniu. Mamy dobre wiadomości. Możesz zapobiec takim sytuacjom, stosując sprawdzone metody!

1. Oddychaj świadomie i spokojnie

W chwilach, gdy czujesz, że zbliża się napad głodu czy nieodparta pokusa zachcianki, postaraj się najpierw wyciszyć i uspokoić. Taka potrzeba pojawia się często, gdy ciało obawia się, że nie dostanie wystarczającej ilości pożywienia. Taką sytuację często trudno opanować. Skoncentruj się wtedy na każdym wdechu i wydechu. Oddychaj miarowo i spokojnie. To naprawdę pomaga się uspokoić i wyciszyć.

2. Delektuj się jedzeniem

Niezależnie od tego, czy jesz właśnie super zdrowy posiłek, czy zdecydowałaś się na mały, słodki grzeszek. Wyostrz swoje zmysły, a wtedy sama – w naturalny sposób – będziesz wiedziała, kiedy zjesz odpowiednią ilość.

3. Jedz zdrowo

Twoje ciało doskonale wie, kiedy dostarczasz mu wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Wtedy niekontrolowane zachcianki nie będą już stanowić zagrożenia.

4. Poświęć czas na aktywności

Każda dawka ruchu pozwoli Ci poczuć rozluźnienie, uwolni umysł od natłoku myśli, niezależnie od tego, czy jest to joga, bieganie czy po prostu zwykły spacer. Pod wpływem stresu często sięgasz po jedzenie. Aktywność pozwoli zapobiec takim sytuacjom.

5. Zadbaj o siebie

Ważne jest, żebyś znalazła czas dla siebie i na przyjemności. Niezależnie czy to będzie masaż, manicure, czy popołudnie z filiżanką herbaty i ulubionym magazynem. Wpisz to w swój dzienny rozkład dnia. Zdecydowanie na to zasługujesz :-)

6. Spędzaj czas z najbliższymi

Spotkania z bliskimi to doskonały sposób, by się odstresować i rozluźnić. Zmniejszysz też w ten sposób ryzyko niekontrolowanego napadu głodu.

7. Popołudniowa herbatka

Popołudniowa herbata będzie miała świetny wpływ na organizm. Dodatkowo Skinny Me Tea  pomoże spalić tkankę tłuszczową, wszystko w towarzystwie dobrego smaku! Zawiera wiele składników naturalnego pochodzenia, które zmniejszają ochotę na przekąski oraz przyśpieszają spalanie kalorii.

Waga będzie spadała!