NAJGORĘTSZY TRENING

Niezależnie od tego, czy uwielbiasz chodzić na siłownię czy wręcz przeciwnie, jesteśmy pewne, że nie odmówisz aktywności fizycznej w sypialni razem z ukochaną osobą. Większość z nas uwielbia „gimnastykę” w łóżku, dlatego zrobiłyśmy małe rozeznane w temacie.

Ile kalorii można spalić podczas seksu?

Różne badania podają różne liczby, ale wszystko wskazuje na to, że podczas uprawiania seksu można spalić od 3 do 7 kalorii na minutę. Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Montrealu podczas przeciętnej sesji łóżkowej (25 minut) kobiety spalają 69 kalorii, a mężczyźni - około 100. Jednakże dłuższy czas (lub większa częstotliwość) pozwoli Ci spalić jeszcze więcej kalorii.

Nie chodzi tylko o to, „jak długo”, ale także „w jaki sposób”. Odpowiednia pozycja spali więcej kalorii. Jaiya Kinzbach, amerykański seksuolog, mówi, że podczas półgodzinnego stosunku możesz spalić nawet 200 kalorii. Jak? Przejmij kontrolę, wybierz pozycję na górze i pracuj udami i biodrami.

Oznacza to, że namiętny seks może być tak skutecznym ćwiczeniem aerobowym jak jogging! Poza wydatkiem energetycznym (spalaniem kalorii) dostarczy Ci też ogromną dawkę endorfin, dzięki którym poczujesz się zrelaksowana i radosna. Może też mieć działanie uśmierzające ból.

Oczywiście nie każdy trening da się zastąpić udanym seksem, ale warto pamiętać o tych danych. Skoro badania kliniczne potwierdziły, że napój TummyTox Fat Burner Drink z l-karnityną, guaraną i zieloną herbatą pozwala spalić 16% więcej tłuszczu 5 razy szybciej dzięki swoim właściwościom termogenicznym... może faktycznie udało nam się osiągnąć najgorętszy trening!

Dodatkowe korzyści z regularnego uprawiania seksu

Na zakończenie całkiem na poważnie. Seks przynosi wiele korzystnych właściwości dla zachowania szczupłej sylwetki i zdrowia. Przeciwdziała stresowi, pomaga lepiej spać, wzmacnia serce, poprawia odporność i obniża ciśnienie krwi. Całkiem nieźle, prawda?