MAM CELLULIT! CO ROBIĘ NIE TAK?

Prawdopodobnie nic. Czytaj dalej, wyjaśnię to od razu.

To nie zawsze wina braku ćwiczeń. To znaczy, wszyscy widzieliśmy gwiazdy świata sportu z cellulitem na udach, mimo że ledwo mają tłuszcz! Ma to związek ze strukturą naszej skóry. A przez „naszej” mam na myśli kobiety. Niesprawiedliwe, wiem.

JAK POWSTAJE CELLULIT?

Jak widać poniżej, kiedy podskórne komórki tłuszczowe powiększają się, zaczynają pchać się w górę, powodując wypłuknięcia na skórze, widoczne zwłaszcza w letnie miesiące.

Jest wiele powodów powstawania cellulitu, od siedzącego trybu życia (słaby przepływ limfy), do hormonów (żeński hormon estrogen jest zaangażowany w proces rozpadu kolagenu - powodując zwiotczenie skóry).

Gdy przepływ limfy jest słaby lub wręcz nieobecny, więcej tłuszczów gromadzi się pod skórą, powodując większy cellulit. Proces ten obciąża włókna kolagenowe, których zadaniem jest utrzymanie jędrnej skóry. Dodaj estrogen do już osłabionego kolagenu, a rezultaty są ... Cóż, wiemy jakie.

CO MOGĘ ZROBIĆ?

Nie martw się, jest kilka rzeczy, które mogą pomóc:

  • popraw przepływ limfy i krążenie
  • wzmocnij włókna kolagenowe
  • zablokuj i spal komórki tłuszczowe

NA SZCZĘŚCIE MAMY DOKŁADNIE TO, CZEGO SZUKASZ!

Drenujący napój pomaga pozbyć się obrzęków i wzdęć, usuwa z ciała nadmiar wody i toksyn.

Masażer ma silne działanie antycellulitowe oparte na akupresurze. Akupresura to znana od wieków technika, która wykorzystuje te same zasady i te same punkty w ciele, co akupunktura, ale działa przy użyciu nacisku palca, masażu lub głaskania, a nie za pomocą igieł. Właśnie w taki sposób działa "Fat Breaker" - służy do antycellulitowego masażu, podczas którego jego "kolce" rozbijają i rozmasowują problematyczne obszary, w których gromadzi się tkanka tłuszczowa.