Jak przyspieszyć regenerację po treningu? 7 wskazówek

Wszyscy wiemy, że przed i po treningu powinniśmy jeść dużo białka. Ale zapominamy o tym, aby zadbać o odpowiedni odpoczynek. Tymczasem jest on niezbędnym elementem każdego, nawet krótkiego, treningu i wpływa na rezultaty ćwiczeń!

Jak przyspieszyć regenerację mięśni? Czytaj dalej, mamy dla Ciebie odpowiedź!

Wysypiaj się

Zależność pomiędzy snem a ćwiczeniami fizycznymi nie jest jeszcze dość szczegółowo zbadana, ale wiadomo, że masa mięśniowa rośnie właśnie wtedy, kiedy śpimy. Nie rezygnuj więc ze snu i następnym razem pozwól sobie na odrobinę dłuższą drzemkę, aby uzyskać lepsze wyniki!

Na kolację jedz białko

Zwykle nie dostarczamy naszemu ciału żadnych składników odżywczych w czasie snu. Ale spożycie lekkiej i bogatej w białko przekąski przed pójściem spać, pomoże Twojemu organizmowi lepiej zregenerować mięśnie podczas nocnego wypoczynku.

Pij dużo wody

Odwodnienie podczas treningu może spowodować poważne uszkodzenie mięśni i zmniejszyć zdolność Twojego ciała do regeneracji. Zanim jednak sięgniesz po słodki napój, na który na pewno masz ochotę po wysiłku fizycznym, pamiętaj, że to woda najlepiej wspiera regenerację.

Nie zapomnij o masażu

Masaż pomaga zmniejszyć urazy i sztywność mięśni. Po treningu sama możesz rozmasować zmęczone nogi czy ręce – od razu poczujesz się bardziej zrelaksowana i szczęśliwsza!

Weź zimny prysznic

Być może ta informacja Cię zdziwi, ale wykazano, że zimny prysznic po treningu wspomaga regenerację organizmu i może znacznie zmniejszyć ból oraz ewentualny stan zapalny mięśni nawet do 24 godzin po wysiłku. Jeśli nie masz ochoty na zimną kąpiel, możesz użyć naprzemiennie ciepłej i zimnej wody. To także doskonały sposób na walkę z cellulitem!

Słuchaj muzyki

Muzyka może świetnie wspomóc Cię w ciężkiej sesji treningowej. Energiczna jest doskonałym motywatorem, a powolne utwory przyspieszają obniżenie ciśnienia krwi i tętna po wysiłku.

Stosuj L-karnitynę

Aby zregenerować mięśnie po treningu jeszcze szybciej, użyj L-karnityny Carni Fit. Jej działanie jest podwójne: wspomaga przemianę tłuszczu w energię oraz regenerację i budowę mięśni, a ponadto przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej o 16%. Dzięki niej Twoje treningi będą wydajniejsze i bardziej skuteczne.

Wypróbuj i sama zobacz, jak przybywa Ci mięśni, a ubywa tłuszczu.

Produkty dla Ciebie

-50%
Cena promocyjna 78,90 zł Cena regularna 157,80 zł
Zobacz produkt