7 POWODÓW, DLA KTÓRYCH SEN JEST WAŻNY

Dobry sen jest niezwykle ważny dla zdrowia i szczupłej sylwetki! Możemy śmiało powiedzieć, że jest równie ważny jak zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna. Co dzieje się z ciałem, kiedy nie śpimy wystarczająco? Czytaj dalej…

1. Niedobór snu powoduje otyłość!

Czy wiesz, że ludzie, którzy mało śpią znacznie częściej przybierają na wadze? Istnieją badania, które potwierdzają, że niedobory snu prowadzą do otyłości.

2. Dobry sen to mniejsze spożycie kalorii

Badania wykazały, że osoby, które źle śpią mają potrzebę spożywania zwiększonej ilości kalorii w ciągu dnia. Brak snu niszczy równowagę hormonalną, a tym samym słabiej kontroluje apetyt.

U osób z niedoborem snu zauważono zwiększony poziom greliny (hormonu wzmacniającego apetyt) i obniżony poziom leptyny (hormonu hamującego apetyt).

Jeśli nie śpisz wystarczająco, prawdopodobnie, zjadasz więcej!

Jedno z badań wykazało, że osoby, które spały zaledwie kilka godzin, następnego dnia zjadała około 559 kalorii więcej w porównaniu do dni, kiedy spały osiem godzin.

Dzieje się tak ponieważ spędzamy więcej czasu na jawie, co daje nam więcej czasu na jedzenie, a jednocześnie jesteśmy zmęczeni, więc często spędzamy ten czas przed telewizorem. Po drugie, organizm, któremu brakuje snu, pragnie wysokokalorycznych pokarmów.

3. Dobry sen poprawia koncentrację i wydajność

Sen jest ważny dla wielu funkcji mózgu. Poprawia pamięć, wydajność i produktywność.

4. Dobry sen poprawia sprawność fizyczną

Badania przeprowadzone na ponad 2800 kobietach wykazały, że niedobór snu jest powiązany ze spowolnioną ruchliwością, mniejszą wydajnością i brakiem motywacji do ćwiczeń.

Z jednej strony, jeśli nie śpimy wystarczająco, jesteśmy zmęczeni, brakuje nam motywacji i chęci do ćwiczeń. Z drugiej, nawet jeśli ćwiczymy, męczymy się znacznie szybciej. W rezultacie, spędzamy więcej czasu odpoczywając i nie dając ciału szansy na spalanie kalorii.

5. Brak snu prowadzi do depresji

Problemy zdrowotne, takie jak depresja, są również powiązane z niedoborem snu. Aż 90% osób cierpiących na depresje, skarżyło się na niską jakość snu.

6. Dobry sen poprawia odporność

Jedno z badań wykazało, że osoby, które spały mniej niż siedem godzin, były 3 razy bardziej podatne na przeziębienia niż te, które spały osiem godzin lub więcej.

Jeśli łatwo się przeziębiasz, upewnij się, że śpisz co najmniej 8 godzin każdej nocy.

7. Sen wpływa na nasze emocje i interakcje społeczne

Jeśli nie śpisz wystarczająco, twoje relacje z innymi mogą na tym cierpieć. Jedno z badań wykazało, że ludzie, którzy mają niedobory snu, mają trudności z rozpoznawaniem emocje takich jak smutek, gniew czy szczęście.

Wyobraź sobie, jak zareagowałaby Twój partner gdyby podzielił się z Tobą radosną informację, a ty nie zareagowałabyś na nią w żaden sposób. Hm, warto zainwestować w parę godzin snu, żeby uniknąć tego typu sytuacji.

Dobry sen to zdrowie i smukła linia

Mimo, że jesteśmy świadomi, ile snu potrzebuje nasz organizm, wiele osób cały czas nie śpi wystarczająco. Badanie przeprowadzone w USA wykazało, że 30% dorosłych śpi mniej niż 6 godzin. W ciągu 5 dni, podczas których uczestnicy badania spali jedynie 5 godzin, przytyli średnio 0,82 kg!

W połączeniu ze zdrową dietą i ćwiczeniami, dobry sen ma kluczowe znaczenie nie tylko dla zdrowia, ale także dla szczupłej sylwetki.

Trać kilogramy podczas snu z napojem Night Burner

Stworzyliśmy dla Ciebie produkt, który jest rozwiązaniem na oba problemy: trudności ze snem i zbędne kilogramy. Napój Night Burner pomaga zmniejszyć uczucie głodu, ułatwia zasypianie, poprawia jakość snu, a co najważniejsze, oczyszcza ciało i wątrobę oraz spala nadmiar tłuszczu, podczas gdy ty możesz spać spokojnie.

Produkty dla Ciebie

-50%
Cena promocyjna 99,00 zł Cena regularna 198,00 zł
Zobacz produkt