Detoks po Wielkanocy

Wiadomo, że zbyt restrykcyjne diety często nie przynoszą dobrych rezultatów, dlatego po Wielkanocy i Poniedziałku Wielkanocnym zamiast nałożenia na siebie niepotrzebnych kar i ograniczeń przy stole, wystarczy przyjąć dobre nawyki detoksykacyjne, które będą miały ogromne znaczenie.

Koniec z przetwarzaną żywnością i cukrami

Wystarczy wyeliminować następujące produkty żywnościowe przez co najmniej kilka dni lub tygodni, aby uzyskać pożądany efekt: białe i rafinowane mąki (stosowane do chleba, makaronu, deserów, produktów pakowanych); cukier biały (występujący w słodyczach, cukierkach, przekąskach, herbatnikach, napojach słodkich, sokach owocowych i wielu innych produktach); mleko i produkty mleczne; drożdże (głównie zawarte w chlebie, ciastach i piwie). Ważne jest również ograniczenie alkoholu, kawy, napojów gotowych, paczkowanej żywności.

Tak dla warzyw

Po świętach musisz zwiększyć dawkę owoców i warzyw: warzywa mają działanie alkalizujące na organizm, utrzymują go w równowadze i dostarczają witamin i minerałów niezbędnych dla organizmu.

Nigdy bez białka

Decydując się na detoksykację organizmu, należy upewnić się, że jesz wystarczającą ilość białka. Dlaczego? Jeśli dieta nie zawiera białka, organizm zaczyna czerpać białka znajdujące się w wątrobie. Należy włączyć do diety białe mięso, ryby, jajka, fasolę i suszone rośliny strączkowe.

Niech żyją zupy

Oprócz koktajli przygotuj gorące lub ciepłe zupy z sezonowych warzyw, doskonałe na przykład na wieczorny posiłek. Oprócz warzyw można stosować pokarmy bogate w składniki odżywcze, takie jak rośliny strączkowe i oleiste, przyprawiając zupę zdrowymi tłuszczami z kokosa i oliwą z oliwek najwyższej jakości z pierwszego tłoczenia. To utrzyma stabilny poziom cukru we krwi i zwiększy poziom energii.

Ogranicz swoje węglowodany

Aby pozbyć się kilogramów przyjmowanych w dni wielkanocne, warto również ograniczyć węglowodany w największym możliwym stopniu. Makaron i chleb? Lepiej w małych ilościach.

Oczyszczenie jest koniecznością

Kolejną złotą zasadą jest skupienie się na strategiach detoksykacji, które pomagają organizmowi wydalić toksyny. Doskonałe rozwiązanie może stanowić ściśnięcie świeżej cytryny w ciepłej wodzie, a także doraźne popijanie herbat ziołowych.

Aby oczyścić organizm ze wszystkich toksyn nagromadzonych podczas świąt, możesz pomóc sobie naturalnymi suplementami. Nasz napój drenujący jest idealny po Wielkanocy. Jest to napój, który eliminuje toksyny z organizmu, zwalcza zatrzymywanie wody, zmniejsza obrzęk i zmniejsza cellulit. Wystarczy wypić 1 saszetkę każdego ranka, aby zobaczyć rezultaty w mgnieniu oka!

Produkty dla Ciebie

-50%
Cena promocyjna 77,90 zł Cena regularna 155,80 zł
Zobacz produkt