Jak oczyścić ciało w 7 dni?

Co przychodzi Ci na myśl, gdy słyszysz słowo detoks? Na pewno kilka paskudnych zup i zielonych napojów, które możesz wypić, tylko po zatkaniu nosa. Tak, nasze babcie zwykły mówić, że wszystko co zdrowe, nie jest smaczne. Ale detoksykacja (lub oczyszczanie ciała) nie musi być torturą.

Co jeśli powiemy ci, że oczyszczenie organizmu to bułka z masłem, jeśli tylko zastosujesz się do naszych kilku wskazówek? Czy odważyłabyś się tego spróbować? Czytaj dalej i zdecyduj sama!

Prawdopodobnie niejednokrotnie słyszałaś już o słowie detoks. Jesteśmy pewne, że wiesz mniej więcej, co to jest, ale możesz nie być w 100% pewna jak to działa.

Detoks to naturalny proces, w którym organizm oczyszcza się z toksyn, które nagromadziły się w twoim ciele, a tym samym zmniejsza obciążenie ważnych narządów i zapewnia lepsze funkcjonowanie całego organizmu.

Zastanawiasz się, jak powstają te toksyny w ciele? Cóż, właściwie wszystko, co nas otacza i wszystko, z czego korzystamy, może mieć szkodliwe konsekwencje dla naszego ciała, np. niezdrowa żywność, kosmetyki i zanieczyszczone powietrze. Właśnie dlatego, że obciążamy ciało każdego dnia, co jakiś czas wymaga oczyszczenia. Sugerujemy, abyś zastosowała detoksykację przez 7 dni co najmniej dwa razy w roku. W jaki sposób? Ujawniamy poniżej!

Przygotuj się mentalnie

Nie bój się od razu, detoks nie jest niczym strasznym, ale wciąż jest to wyrzeczenie. Najlepiej więc zanim się za to weźmiesz, przygotuj się mentalnie na każde wyzwanie, które może na Ciebie czekać. Czytaj dalej, abyś mógł się dobrze przygotować.

Co możesz, a czego nie powinnaś spożywać?

Detoks jest przede wszystkim oczyszczaniem organizmu z niezdrowej żywności. Oznacza to, że na tydzień będziesz musiał pożegnać się z kawą, alkoholem, słodyczami i fast foodami. Okej, pierwszy krok może ci się wydawać niemożliwy ... bo kto normalny jest w stanie poświęcić to wszystko na cały tydzień ... ale nie martw się! Dla wszystkiego istnieją alternatywy, a nigdy nie wiesz, czy może coś innego nie spodoba ci się bardziej, więc może będziesz to kontynuować to nawet po detoksykacji.

Produkty, których należy unikać:

 •     Alkohol i papierosy
 •     Mleko i produkty mleczne (najlepiej zastąpić je roślinnymi  alternatywami - naszym ulubionym jest mleko migdałowe!)
 •     Kawa
 •     Węglowodany (chleb, herbatniki, ciasta, makarony, ryż, jęczmień, owies)
 •     Suszone owoce

Produkty, które możesz jeść podczas detoksykacji:

 •     Owoce i warzywa
 •     Ryby, chude czerwone mięso, kurczak (bez skóry)
 •     Jajka
 •     Fasola, ciecierzyca, soczewica
 •     Orzechy, nasiona (bez soli i nie wolno ich smażyć)
 •     Herbata (zielona, biała lub czarna bez kofeiny)

Zacznij poranek we właściwy sposób

Daj swojemu ciału porządny zastrzyk energii! Najlepszym początkiem dnia jest wypicie szklanki ciepłej wody lub jeszcze lepiej - gorącej herbaty. Nasz Daily Kick doskonale nadaje się do poprawy metabolizmu i dodania energii rano, a ponadto oczyszcza organizm.

Używaj Daily Kick jako zamiennik kawy, ponieważ zawiera zieloną herbatę (szczególnie polecaną podczas detoksykacji!), A jej inne składniki (pokrzywa, koper włoski, mniszek lekarski i czarny kminek) pomogą Ci pozbyć się wzdęć i spalić tłuszcz. To absolutny hit!

Pij więcej wody

Pij co najmniej 2 litry wody dziennie. Woda pomaga wydalać toksyny z organizmu, a także sód, który może powodować wzdęcia. Często mylimy pragnienie z głodem, więc pij przed posiłkami i między nimi.

Nasz napój drenujący może być tutaj bardzo pomocny. Jest to napój, który stymuluje limfę do wydalania nadmiaru wody i toksyn, a także oczyszcza wątrobę. Ma pyszny malinowy smak. Rozrabiasz zawartość saszetki w 1 litrze wody i pijesz rano. Dzięki temu jesteś już w połowie dziennej dawki 2 litrów!

Dodaj probiotyki do swojej diety

Nasze zdrowie zaczyna się od zdrowego trawienia. Nasze komórki trawienne chronią nasze ciało przed toksynami i chemikaliami, a bez zdrowego układu trawiennego nasze ciało nie może uzyskać niezbędnych składników odżywczych. Zawiera miliony bakterii, ale jeśli nie ma równowagi między bakteriami „dobrymi” i „złymi”, występują poważne problemy zdrowotne, ale także gromadzenie się tłuszczu i wahania nastroju.

Kapsułki Slimbiotics zawierają odpowiednią ilość probiotyków, które zadbają o Twoją pełną równowagę oraz czystą i zdrową mikroflorę jelitową.

Zafunduj sobie zabieg SPA wieczorem

Codzienne masowanie skóry ruchami okrężnymi stymuluje krążenie i poprawia detoksykację skóry. Możesz to osiągnąć dzięki naszemu masażerowi, który otrzymujesz za darmo, kupując pakiet Draining Drink. Dodaj drenujący napój do porannej rutyny i poświęć 5 minut więcej pod prysznicem wieczorem, aby dobrze wymasować się za pomocą masażera.

Wysypiaj się

Dobrej jakości sen każdej nocy (czytaj 8 godzin snu) jest kluczem do zdrowia ciała i naturalnego systemu detoksykacji. Dobry sen zapewnia prawidłowe funkcjonowanie mózgu, a także oczyszcza organizm z toksyn nagromadzonych w ciągu dnia.

Dzięki naszej herbacie Sleep Tight osiągniesz maksymalną regenerację organizmu w nocy. Jego super składniki (skórka pomarańczowa, mięta pieprzowa, trawa cytrynowa, melisa i chmiel) pomogą ciału odpocząć, oczyścić i zregenerować się w nocy oraz przygotować się na nowy dzień!

I jak? Co o tym myślisz? To nie jest trudne, prawda? :) Detoksykacja zajmuje tylko 7 dni, a twoje ciało będzie wdzięczne i od razu zobaczysz zmiany, poczujesz się lepiej i będziesz pełna energii!