5 powodów, dla których warto brać L-karnitynę

Zdrowo się odżywiasz, ćwiczysz, pijesz napoje proteinowe…a nie widzisz rezultatów? Czy myślałaś o L-karnitynie? L-karnityna jest popularnym aminokwasem wśród osób, które chcą stracić tkankę tłuszczową i wyrzeźbić sylwetkę. Dlaczego? 


Czym różni się L-karnityna od innych powszechnie stosowanych przedtreningowych stymulantów, na przykład spalaczy tłuszczu? L-karnityna nie jest stymulantem, ale substancją niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Chociaż Twoje ciała potrafi ją samodzielnie produkować, to w wyniku niezrównoważonej diety, zwiększonego wysiłku fizycznego oraz procesu starzenia się organizmu, suplementacja l-karnityną może okazać się niezbędna

Głównym zadaniem l-karnityny jest przenoszenie tłuszczu spożywanego wraz z pożywieniem (długołańcuchowych kwasów tłuszczowych) do komórek odpowiedzialnych za jego spalanie w celu uzyskania energii. Oto 5 korzyści, które przynosi codzienna suplementacje tym aminokwasem: 

1. Przyspieszone spalanie tłuszczu 

Bez l-karnityny większość spożywanego przez Ciebie tłuszczu nie może zostać wykorzystana do produkcji energii. Im więcej l-karnityny, tym wyższe zużycie tłuszczu, a co za tym idzie mniejsza ilość tkanki tłuszczowej

2. Zwiększenie masy mięśniowej 

Kiedy jesteś aktywna fizycznie, Twoje ciało pochłania więcej energii. L-karnityna pozwala czerpać potrzebną energię z zapasów tkanki tłuszczowej, a nie z glikogenu lub białek. Oznacza to, że podczas ćwiczeń będziesz spalała jedynie tkankę tłuszczową, a nie mięśnie. 

Ponadto badania udowodniły, że l-karnityna poprawia napięcie mięśni, dzięki czemu będziesz bardziej wytrzymała i bez problemu zrobisz dłuższy lub cięższy trening niż zwykle. 

3. Szybsza regeneracja mięśni 

L-karnityna przyspiesza regenerację mięśni poprzez różne strategie działania. Jedna z nich związana jest z jej odchudzającymi właściwościami. Dzięki temu, że l-karnityna stymuluje organizm do czerpania energii wyłącznie z tłuszczu, to mięśnie są w mniejszym stopniu narażone na uszkodzenie. Rezultat: mniej mikrouszkodzeń, a co za tym idzie – szybsza regeneracja mięśni

Poza tym L-karnityna zapobiega powstaniu wolnych rodników, które uszkadzają włókna mięśniowe.  

4. Ochrona układu sercowo-naczyniowego 

L-karnityna zapobiega gromadzeniu się komórek tłuszczowych, a co za tym idzie chroni nasz organizm przed chorobami układu sercowo-naczyniowego np. miażdżycą. 

5. Poprawia wygląd skóry 

L-karnityna zmniejsza aktywność gruczołów łojowych skóry, dzięki czemu cera wygląda na świeższą i bardziej matową. Wraz z regularnym stosowaniem l-karnityny, z pewnością zauważysz także, że na Twojej skórze pojawia się mniej zaskórników i wyprysków

Która dostępna na rynku L-karnityna jest najlepsza? 

CarniFit to szwajcarska receptura oparta na najczystszej formie l-karnityny. Badania wykazały, że CarniFit aktywnie pomaga w procesie utraty wagi i sprzyja regeneracji mięśni po treningu. Suplement zawiera 500 mg czystej l-karnityny, wyciąg z nasion guarany i kofeinę – wszystko co potrzebne do szybkiego spalenia tkanki tłuszczowej i poprawienia wyglądu sylwetki. 

Najczystsza forma l-karnityny na świecie: 16% większe spalanie tłuszczu i 5x szybsza konwersja tłuszczu w energię.

Produkty dla Ciebie

-50%
Cena promocyjna 78,90 zł Cena regularna 157,80 zł
Zobacz produkt