10 NAJLEPSZYCH ŚWIĄTECZNYCH FILMÓW I WSKAZÓWEK, JAK NIE PRZYBRAĆ NA WADZE W TE ŚWIĘTA

Tak, tak... weszliśmy w ostatni tydzień przed świętami Bożego Narodzenia, co oznacza, że ​​zaczyna się jeden z najpiękniejszych okresów w roku, kiedy siedzimy wygodnie na kanapie, owijamy się ciepłym kocem i oglądamy świąteczne filmy, jedząc pierniczki...

W tych okolicznościach postanowiliśmy stworzyć dla Ciebie zestawienie 10 najlepszych świątecznych filmów, abyś mogła od razu rozpocząć maraton! To jeszcze nie wszystko, przeczytaj artykuł do końca...

Choć Boże Narodzenie przyjemnie spędza się w domu, w tym roku będziemy wyjątkowo odizolowani i zamknięci, co oznacza, że ​​z pewnością będziemy częściej sięgać po różne smakołyki. Dlatego dzisiaj mamy dla Ciebie kilka wskazówek, dzięki którym nie przesadzisz z jedzeniem i utrzymasz sylwetkę.

Zacznijmy od tej zabawnej części, czyli naszych ulubionych filmów:

1. Kevin sam w domu (1990)

2. Jak Grinch ukradł święta (1966)

3. Elf (2003)

4. Śnięty Mikołaj (1994)

5. Miasteczko Halloween (1993)

6. To wspaniałe życie (1946)

7. Last Christmas (2019)

8. Gwiazdka Charlie Browna (1965)

9. Holiday (2006)

10. Ekspres polarny (2009)

A teraz ta trochę mniej zabawna część, ale konieczna, jeśli nie chcemy zamienić się w Świętego Mikołaja ;)

1. Zwracaj uwagę na porcje

Ciesz się ulubionymi smakołykami, ale nie przesadzaj z porcjami. Unikaj jedzenia wszystkiego, co znajduje się na stole - wybieraj ulubione potrawy, ale w ograniczonych ilościach. Jeśli zjesz dużo na raz, nie będziesz w stanie się później kontrolować.

2. Nie zostawiaj słodyczy na widoku

Po zrobieniu sobie kilku ciasteczek, odłóż je. Nie trzymaj ich w zasięgu wzroku, gdy wiesz, że nie będziesz w stanie się im oprzeć i zjesz je wszystkie!

3. Naucz się odmawiać

Nawet jeśli w święta trudno jest odmówić, to pamiętaj jakie konsekwencje Cię czekają, gdy to wszystko zjesz... chyba nie chcesz być tak okrągła jak Mikołaj? ;).

4. Nie przesadzaj z alkoholem

Chociaż czasy są ciężkie, przesadzanie z procentami nigdy nie jest dobrym pomysłem, zwłaszcza że alkohol powoduje otyłość. Pij z umiarem: wieczorem wypij jedną lub dwie lampki wina bądź szampana, ale nie więcej!

5. Jedzenie na wieczór? Wybierz zupę

Jeśli nie żałujesz sobie jedzenia w ciągu dnia, staraj się ograniczać w nocy. Tłuste i ciężkostrawne posiłki, a do tego przejadanie się późnym wieczorem to najgorsze, co możemy zrobić swojemu organizmowi. Lepiej zjeść coś równie pysznego, ale lekkiego!

6. Wyjdź na chwilę z domu!

Zazwyczaj wszyscy robimy to samo - najpierw jemy obiad, a potem lądujemy na kanapie. Staraj się jednak nie popełnić tego błędu w święta. Choć nie możemy teraz na zbyt długo wychodzić, to spokojny spacer po domu lub do pobliskiego parku wspomoże trawienie i utrzymanie metabolizmu w dobrej kondycji.

7. Pij dużo wody

Jeśli jemy dużo słonych potraw, może się zdarzyć, że organizm zacznie zatrzymywać wodę (będziesz jak Mikołaj z ogromnym brzuchem, tak, na pewno znasz to uczucie wzdęcia). Dlatego upewnij się, że zawsze masz pod ręką butelkę wody i pij co najmniej 2 litry dziennie.

Nie musisz przesadzać z samokontrolą

W końcu to Boże Narodzenie - czas radości, zabawy i dobrego jedzenia! Wystarczy, że zastosujesz się chociaż do kilku naszych wskazówek, aby święta nie wpłynęły negatywnie na Twoje zdrowie. Jeśli nie chcesz się tym stresować, zawsze możesz sobie pomóc i skorzystać z naszych produktów, aby zapobiec gromadzeniu się wody w organizmie, zadbać o lekki detoks i spalić nadmiar tłuszczu ze świątecznych potraw.

Produkty dla Ciebie

-60%
Cena promocyjna 124,90 zł Cena regularna 311,60 zł
Zobacz produkt